About Us

Metis F-6

Sortera: Visa alla |Styrelse i Lärocentrum i Skara ekonomisk förening | Metis åk F-6 | Metis åk 7-9 | Athena | Servicepersonal | Fritids | Elevhälsa

Dan Jakobsson

Rektor
dan.jakobsson@friskolanmetis.se
0708-19 55 11

Catharina Skoog

biträdande rektor.
mentor åk 6
catharina.skoog@friskolanmetis.se

Karin van Stam Helle

Jasmin Tell Gulläng

Johanna Mellqvist

Eva-Karin Polzer

Fredrik Isenfrost

Johan Persson

klassansvarig åk 8
johan.persson@friskolanmetis.se

Tobias Nettelblad

Charlotte Wannberg

Anna Liljegren

klassansvarig åk 9
anna.liljegren@friskolanmetis.se

Marie-Louise Silfverstrand

Lotta Grönlund Plöen

klassansvarig åk 7
lotta.ploen@friskolanmetis.se

Suzanne Melville

klassansvarig åk 7
suzanne@friskolanmetis.se

Micael Gustafson

Linda Gustafsson

Karin Cederberg

klassansvarig åk 8
karin.cederberg@friskolanmetis.se

Erika Landahl

bild och slöjd, mentor åk 6
erika.landahl@friskolanmetis.se

Katarina Silvander

resurspersonal
fritids
katarina.silvander@friskolanmetis.se

Martina Lindberg

Fritidsansvarig, mentor åk 1
martina.lindberg@friskolanmetis.se

Ann-Sofie Gonzalez

Ann Ek

förskolepedagog
ann.ek@friskolanmetis.se

Åsa Orchidéen

Anette Wedebrand

kök- och städansvarig
anette.kjellqvist@friskolanmetis.se

Lena Andreasson

Matbespisning

Jessica Johansson

Matbespisning, lokalvårdare

Tukta

Lokalvårdare

Mats Norell

Alexander Fuentes

IT-ansvarig
resurspersonal, fritids
alexander.fuentes@friskolanmetis.se

Andreas Karlsson

resurspersonal
fritids
andreas.karlsson@friskolanmetis.se

Kristina Adolfsson

Therese Kuylenstierna

Mariana Eklindh

Ulrika Norberg

Martin Reivall

Kurator
Resurspersonal
martin.reivall@friskolanmetis.se

Jessica Svantesson

Ida Lindblad

Skolpsykolog

Mattias Persson

Kenneth Säll

Studie- och yrkesvägledare
kenneth.sall@skara.se
0511-323 02
070-202 88 85

Amanda Axell

resurspersonal Athena

Mathias Särevik

matbespisning Athena

Peter Rydbom

Christina Högberg

resurspersonal