About Us

Personal

Sortera: Visa alla |Styrelse i Lärocentrum i Skara ekonomisk förening | Metis åk F-5 | Metis åk 6-9 | Athena | Servicepersonal | Fritids | Elevhälsa

Dan Jakobsson

Rektor
dan.jakobsson@friskolanmetis.se
0708-19 55 11

Catharina Skoog

biträdande rektor.
mentor åk 5
catharina.skoog@friskolanmetis.se

Karin van Stam Helle

Jasmin Tell Gulläng

Johanna Mellqvist

Eva-Karin Polzer

Fredrik Isenfrost

Johan Persson

Tobias Nettelblad

Charlotte Wannberg

Anna Liljegren

Marie-Louise Silfverstrand

Lotta Grönlund Plöen

Åsa Borg

Malin Herin

Suzanne Melville

Micael Gustafson

Erika Landahl

bild och slöjd, mentor åk 5
erika.landahl@friskolanmetis.se

Wilson Sepulveda

resurspersonal
fritids
wilson.sepulveda@friskolanmetis.se

Inger von Essen

Lärare i franska

Katarina Silvander

resurspersonal
fritids
katarina.silvander@friskolanmetis.se

Martina Lindberg

Fritidsansvarig, mentor förskoleklassen
martina.lindberg@friskolanmetis.se

Ann-Sofie Gonzalez

Ann Nilsson

Åsa Orchidéen

Niklas Huss

Anette Wedebrand

kök- och städansvarig
anette.kjellqvist@friskolanmetis.se

Karin Hedevik

Jessica Johansson

Matbespisning, lokalvårdare

Tukta

Lokalvårdare

Mats Norell

Alexander Fuentes

IT-ansvarig
resurspersonal, fritids
alexander.fuentes@friskolanmetis.se

Andreas Karlsson

resurspersonal
fritids
andreas.karlsson@friskolanmetis.se

Kristina Adolfsson

Lillemor Alexandersson

Therese Kuylenstierna

Mariana Eklindh

resurspersonal
fritids
mariana.eklindh@friskolanmetis.se

Ulrika Norberg

Elevhälsoteam

kontaktperson elevhälsoteamet
ulrika.norberg@friskolanmetis.se

Linnea Lundholm

Kenneth Säll

Studie- och yrkesvägledare
kenneth.sall@skara.se
0511-323 02
0761-895153

Amanda Axell

resurspersonal Athena

Mathias Särevik

matbespisning Athena