About Us

Personal

Sortera: Visa alla |Styrelse i Lärocentrum i Skara ekonomisk förening | Metis åk F-5 | Metis åk 6-9 | Athena | Servicepersonal | Fritids | Elevhälsa

Dan Jakobsson

Rektor
dan.jakobsson@friskolanmetis.se
0708-19 55 11

Ing-Marie Frejinger

Catharina Skoog

biträdande rektor.
mentor åk 4
catharina.skoog@friskolanmetis.se

Karin van Stam Helle

Jasmin Tell Gulläng

Johanna Mellqvist

Eva-Karin Polzer

Fredrik Isenfrost

Johan Persson

Tobias Nettelblad

Charlotte Wannberg

Anna Liljegren

Jonas Hammar

Lotta Grönlund Plöen

Åsa Borg

Malin Herin

Suzanne Melville

Micael Gustafson

Erika Landahl

bild och slöjd, mentor åk 4
erika.landahl@friskolanmetis.se

Wilson Sepulveda

Lärare i spanska
fritids
wilson.sepulveda@friskolanmetis.se

Inger von Essen

Lärare i franska

Katarina Silvander

resurspersonal
fritids

Martina Lindberg

Ann-Sofie Gonzalez

Ann Nilsson

Åsa Orchidéen

Niklas Huss

Anette Kjellqvist

kök- och städansvarig
anette.kjellqvist@friskolanmetis.se

Karin Hedevik

Matbespisning

Tukta

Lokalvårdare

Mats Norell

Mats "Greven" Håkansson

Alexander Fuentes

IT-ansvarig
resurspersonal, fritids
alexander.fuentes@friskolanmetis.se

Andreas Karlsson

resurspersonal

Kristina Adolfsson

resurspersonal

Ulrika Norberg

Lillemor Alexandersson

resurspersonal

Josefina Tell

Skolsköterska
0727-394785
josefina.tell@friskolanmetis.se

Linnea Lundholm

Elevhälsoteam

kontaktperson elevhälsoteamet
ulrika.norberg@friskolanmetis.se