About Us

Personal

Sortera: Visa alla |Styrelse i Lärocentrum i Skara ekonomisk förening | Metis åk F-6 | Metis åk 7-9 | Athena | Servicepersonal | Fritids | Elevhälsa

Dan Jakobsson

Rektor
dan.jakobsson@friskolanmetis.se
0708-19 55 11

Catharina Skoog

biträdande rektor.
klassansvarig åk 7
catharina.skoog@friskolanmetis.se

Karin van Stam Helle

undervisar i åk 7-9
karin.helle@friskolanmetis.se

Martina Lindberg

Fritidsansvarig, mentor Förskoleklassen
martina.lindberg@friskolanmetis.se

Johanna Mellqvist

Carolina Järlstam

Mentor åk 2
carolina.järlstam@friskolanmetis.se

Linda Järpemark

mentor åk 3
linda.järpemark@friskolanmetis.se

Eva-Karin Polzer

Lovisa Ax

Fredrik Isenfrost

Tobias Nettelblad

Anna Liljegren

klassansvarig åk 7
anna.liljegren@friskolanmetis.se

Erika Landahl

bild och slöjd, klassansvarig åk 7
erika.landahl@friskolanmetis.se

Lotta Grönlund Plöen

klassansvarig åk 8
lotta.ploen@friskolanmetis.se

Suzanne Melville

klassansvarig åk 8
suzanne@friskolanmetis.se

Jonas Hammar

klassansvarig åk 8
jonas.hammar@friskolanmetis.se

Ida Holm

klassansvarig åk 9
ida.holm@friskolanmetis.se

Håkan Einarsson

klassansvarig åk 9
hakan.einarsson@friskolanmetis.se

Linda Gustafsson

Marie-Louise Silfverstrand

Ann-Sofie Gonzalez

Ann Ek

förskolepedagog
ann.ek@friskolanmetis.se

Anna Johansson

Åsa Orchidéen

Amanda Axell

resurspersonal Athena

Mathias Särevik

matbespisning Athena

Mattias Persson

Martin Reivall

Kurator
Resurspersonal
martin.reivall@friskolanmetis.se

Christina Högberg

resurspersonal

Alexander Fuentes

IT-ansvarig
resurspersonal, fritids
alexander.fuentes@friskolanmetis.se

Kristina Adolfsson

Katarina Silvander

resurspersonal
fritids
katarina.silvander@friskolanmetis.se

Mariana Eklindh

Therese Kuylenstierna

Ulrika Norberg

Anette Wedebrand

kök- och städansvarig
anette.kjellqvist@friskolanmetis.se

Tukta

Lokalvårdare

Mats Norell

Barbro Jonsson

Ida Lindblad

Skolpsykolog

Kenneth Säll

Studie- och yrkesvägledare
kenneth.sall@skara.se
0511-323 02
070-202 88 85