About Us

Personal

Sortera: Visa alla |Styrelse i Lärocentrum i Skara ekonomisk förening | Metis åk F-6 | Metis åk 7-9 | Athena | Servicepersonal | Fritids | Elevhälsa

Dan Jakobsson

Karin van Stam Helle

undervisar i åk 7-9
karin.helle@friskolanmetis.se

Catharina Skoog

Eva-Karin Polzer

bitr.rektor
mentor åk 3
eva-karin.polzer@friskolanmetis.se

Linda Järpemark

mentor Förskoleklass
linda.järpemark@friskolanmetis.se

Martina Lindberg

Fritidsansvarig, mentor åk 1
martina.lindberg@friskolanmetis.se

Johanna Mellqvist

Christina Drebin

Jonas Hammar

Carola Brolin

idrottslärare, fritids
carola.brolin@friskolanmetis.se

Håkan Einarsson

klassansvarig åk 7
hakan.einarsson@friskolanmetis.se

Marie-Louise Silfverstrand

Erika Landahl

bild och slöjd, klassansvarig åk 8
erika.landahl@friskolanmetis.se

Anna Liljegren

klassansvarig åk 8
anna.liljegren@friskolanmetis.se

Tobias Nettelblad

Lotta Grönlund Plöen

klassansvarig åk 9
lotta.ploen@friskolanmetis.se

Suzanne Melville

klassansvarig åk 9
suzanne@friskolanmetis.se

Linda Gustafsson

Ann-Sofie Gonzalez

Ann Ek

förskolepedagog
ann.ek@friskolanmetis.se

Anna Johansson

Åsa Orchidéen

Amanda Axell

resurspersonal Athena

Mathias Särevik

matbespisning Athena

Mattias Persson

Martin Reivall

Kurator
Resurspersonal
martin.reivall@friskolanmetis.se

Christina Högberg

resurspersonal

Alexander Fuentes

IT-ansvarig
resurspersonal, fritids
alexander.fuentes@friskolanmetis.se

Katarina Silvander

resurspersonal
fritids
katarina.silvander@friskolanmetis.se

Mariana Eklindh

Therese Kuylenstierna

Ulrika Norberg

Anette Wedebrand

kök- och städansvarig
anette.kjellqvist@friskolanmetis.se

Tukta

Lokalvårdare

Mats Norell

Barbro Jonsson

Ida Lindblad

Skolpsykolog

Kenneth Säll

Studie- och yrkesvägledare
kenneth.sall@skara.se
0511-323 02
070-202 88 85